Lecznicze właściwości aloesu

Lecznicze właściwości aloesu – dowiedz się więcej!

aloes 2 150x150 Lecznicze właściwości aloesu

Ciąg dalszy leczniczych właściwości produktów. Po tym gdy dowiedzieliście się o leczniczej sile kapusty, teraz pod lupę bierzemy rośliny, a dokładnie aloes. Znany także jako aloe vera. Aloes to roślina naturalnie rosnąca na terenach Półwyspu Arabskiego, w Afryce oraz na Madagaskarze. Aloes jest bardziej odporny na brak wody niż kaktusy. Jeśli tylko będziecie chcieli, możecie zasadzić i pielęgnować aloes we własnej kuchni. Uważam, że naprawdę warto. Doniczka z aloesem stoi od lat na moim kuchennym parapecie i nie raz ratowała mnie z niewielkich opresji. Dowiedzcie się, jakie są lecznicze właściwości aloesu, kiedy należy go używać, a kiedy nie powinno się przesadzać z jego stosowaniem.

Na co pomaga? – lecznicze właściwości aloesu

Aloes doskonale radzi sobie z wszelkimi chorobami skóry. Wrzody, kurzajki, trudno gojące się rany i inne paskudztwa to utrapienia, z którymi sok z aloesu radzi sobie wyśmienicie. Doskonale wysusza, przyspiesza gojenie i pomaga także w usuwaniu śladów. W aptekach i sklepach drogeryjnych mamy dziś wiele kosmetyków, które zawierają w sobie wyciąg z aloesu, jednak najlepszym lekarstem są preparaty, które so stworzone w 90, a nawet 100 procentach z soku aloesowego. Lecznicze właściwości aloesu sprawdzają się również w walce z trądzikiem, przesuszając i wygładzając skórę na twarzy, klatce piersiowej czy plecach. Spróbujcie kuracji aloesowej i sprawdźcie jak zachowuje się Wasza skóra. Zauważyłam też, że lecznicze właściwości aloesu dobrze sprawdzają się przy chorobie opryszczki. Naprawdę warto jest mieć pod ręką kwiat aloesu i stosować przy wyżej wspomnianych dolegliwościach.

Na co dobry sok z aloesu?

Sok z aloesu to doskonałe lekarstwo przy problemach układu pokarmowego i osłabieniu odporności. Aloes reguluje wydzielanie kwasu solnego, normalizuje pH żołądka, niszczy drobnoustroje wywołujące stany zapalne, oczyszcza jelita i polepsza trawienie. Oczywiście przed zastosowniem należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ niewskazane zażycie również może mieć niepożądane skutki. Wiadomo jednak, że jeśli mamy problemy z trawieniem, biegunkę czy zaparcia, to sok z aloesu może być idealnym sposobem na zniwelowanie objawów.
Zaufałam aloesowi już dawno temu i nigdy mnie nie zawiódł, szczególnie przy problemach skórnych. Polecam wszystkim niezdecydowanym zapoznać się z tym, jakie są lecznicze właściwości aloesu i przekonać się, że to naprawdę działa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close

Loading ...

Sorry :(

Can't connect ... Please try again later.

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusCheck Our Feed